Pages

  • Home
  • About me
  • Beauty
  • Fashion
  • Lifestyle

O nouă provocare Activia: Tu cum dansezi când te simţi bine?

15.5.14


Hei! 

Burtica Shakirei este fericita, a voastra este? :D 

În nenumarate rânduri am declarat că sunt o mare fană a iaurturilor de la Danone, îmi plac atât cele simple cât şi tare mult (puţin cam prea mult haha) cele cu fructe. Spre exemplu chiar de curând am încercat două noi sortimente de care sunt absolut îndrăgostită: Activia cu pepene rosu (da, sunt în continuare obsedată de pepene, de-abia aştept să apară ai noştri) şi Activia Mic Dejun cu vişine ♥ Încerc însă să nu fac excese ci doar să mă răsfaţ din când în când cu unul :)

Activia are o noua campanie în desfaşurare împreuna cu Shakira, o campanie ce are ca slogan "Indrăzneşte să te simţi bine."


 În cadrul campaniei, “Indrăzneşte să te simţi bine”, Activia şi Shakira vor să te ajute să iţi descoperi personalitatea de dansatoare pentru a înţelege mai bine de ce te mişti într-un anume fel atunci când te simţi bine. De aceea, superstarul columbian şi Activia, te provoaca la un scurt quiz pe tema „Tu cum dansezi când te simţi bine?"- http://www.activia.ro/quiz.

Fie că îţi place să dansezi singură sau împreună cu alţii, în public sau acasă, nu poţi nega faptul că sănătatea ta digestivă joacă un rol important în abilitatea şi dorinţa ta de a te mişca în voie. Burticile sănătoase şi fericite sunt esenţiale pentru mişcări pline de energie. Este aşadar important să te simţi bine în interior pentru a te putea mişca în voie. Aceasta este şi misiunea Activia - ca toate femeile să se bucure la maximum de starea de bine, exprimată prin dans în stil propriu.

Completând acest quiz aveţi şansa să câstigaţi Activia pentru o lună de zile (10 câştigători), eu am completat deja quiz-ul şi a reieţit că sunt Romantică, voi ce rezultat aţi obţinut? ♥

Vă doresc o zi minunată, v-am pupat :***

Cu Activia starea de bine vine din interior!

21.2.14



Despre schimbările în bine pe care le-am făcut de-a lungul timpului cât și despre cele pe care întenționez să le fac v-am povestit deja nu cu mult timp în urmă - 2014 - Anul schimbării în bine!. Nici faptul că sunt un fan al iaurturilor de la Activia nu cred că mai este un secret pentru nimeni :D Marți seară am avut plăcerea de a o însoți pe Dorina la evenimentul Activia, la relansarea iaurturile cu Cereale Integrale. Activia continuă campania și în luna februarie și relansează iaurturile cu Cereale Integrale, noile iaurturi au acum cu cu 25% mai multe cereale integrale și fructe, sunt gustarea perfectă datorită combinației ideale de iaurt sănătos și cereale integrale: grâu, orz și ovăz. Noua gamă include 5 variante de produs: Activia Cereale integrale Musli; Activia Cereale integrale germeni de grâu; Activia Cereale integrale Musli și căpșuni; Activia Cereale integrale fructe de pădure și Activia Cereale integrale Musli și piersici.

M-am "sacrificat" (:D:D:D) și am încercat cateva iaurturi și vă spun sincer că sunt delicioase, preferatul meu este cel cu germeni de grâu, surprinzător chiar și pentru mine, pentru că mie-mi plac tare mult iaurturile cu fructe, deci mă așteptam ca cel cu germeni de grâu să fie pe ultimul loc în topul preferințelor mele :)

Dacă lucrurile până acum au fost interesante de aici încep să fie și mai și pentru că odată cu lansarea noii formule, Activia vă provoacă la concurs, un concurs online, pe cât de simplu, pe atât de atractiv. Tot ceea ce trebuie să faceți este să intrați pe www.cerealeintegrale.activia.ro, să vă creați propriul iaurt Activia și puteti câștiga o rochie realizată de un designer român (Dana Budeanu) sau iaurt pentru o lună de zile :) Eu zic ca premiile sunt destul de tentante, mult succes! :*

Vă doresc o zi minunată, v-am pupat :***

2014 - Anul schimbării în bine!

16.1.14


Hei :)

Marți sear[ am avut plăcerea de a o însoți pe Dorina la evenimentul Activia și de a o cunoaște pe Ștefania, am petrecut alături de ele o seară frumoasă, am vorbit, am râs, am făcut poze, m-am simțit foarte bine. Activia propune ca anul 2014 să fie anul schimbării în bine și eu nu pot decât să fiu de acord cu asta. Mi-am propus ca în fiecare an să încerc să fac o schimbare în bine, am reușit de fiecare dată? Nu, dar fiind foarte ambițioasă niciodată n-am dat înapoi și continui sa încerc indiferent daca am dat gres de mai multe ori :) Spre exemplu în urmă cu patru ani am renunțat la fumat (brusc și fără ajutor), în urmă cu trei ani am renunțat la Coca Cola și la băuturile carbogazoase (Cola nu mai consum absolut deloc, băuturi carbogazoase mai consum din când în când, dar apa plata este de baza), anul trecut am reușit să reduc consumul grasimilor nesănătoase (în special prajelile) la 20%, iar anul acesta mi-am propus să încerc încet-încet să mănânc sănătos, să găsesc un sport care să-mi placă să-l pratic și să am mai multă încredere în mine și în forțele mele :)


Noua imagine a campaniei Activia este Mihaela Radulescu, Mihaela pe lângă faptul că întotdeauna mi s-a părut că arată foarte bine, mi-a dat impresia că este o persoană puternică, lucru pe care-l admir foarte mult la o femeie. Vă spun sincer că dacă vi se părea că Mihaela arată bine la televizor, în realitate arată și mai bine :D Maestra Stării de Bine Activia ne-a vorbit despre dieta ei (ne-a spus că întotdeauna înainte de o ședință foto consumă un iaurt pentru a își potoli starea de foame, a fi balonată înainte de o sedință foto nu prea e placut, iar să stai nemâncată toată ziua din punctul meu de vedere e o mare prostie), a menționat că mănâncă iaurturi zilnic atât ea cât și fiul său Ayan (și eu sunt o mare fană a iaurturilor, culmea, Activia de baut Natur e preferatul meu, nu pot să consum iaurt dimineața, în schimb îmi place să-l beau seara la cină) și a subliniat că nu mănâncă absolut nimic după ora 8, lucru pe care și eu încerc să-l tot fac, dar fără prea mari șanse de reușită până acum :)) Și bineînțeles face mult sport!


Pe lângă discuția legată de dietă, Mihaela ne-a împărtășit și câteva dintre secretele ei de frumusețe. Pentru a își hidrata pielea ne-a dezvăluit că folosește uleiul de cocos, iar pentru ingrijirea tenului (recunosc ca aici putin surprinsa, ma asteptam sa vorbeasca de niste produse scumpe) ne-a povestit că folosește o cremă hidratantă (Nivea fiind unul dintre brandurile ei preferate) și folosește diverse suplimente alimentare (acid hialuronic, etc). Mi-a facut o foarte mare plăcere să o ascult, are un mod special de a captiva atenția :)

Aveți șansa și voi să o intâlniți pe Maestra Stării de Bine Activia Mihela Radulescu, tot ceea ce trebuie să faceți este să intrați pe site-ul AnulSchimbarii.activia.ro, să vă faceți cont și să începeți să strângeți puncte, cu cât adunați mai multe puncte cu atât vă mariți șansele să caștigați una dintre cele 10 invitații la seminarul Stării de bine susținut de Mihaela sau un premiu saptamanal: Activia pentru o lună de zile! :D

Spre final am reusit sa fac o poza si cu Mihaela Radulescu :)


Ce schimbări v-ați propus să faceți anul acesta? 

Vă doresc o zi minunată, v-am pupat :***