Oh BOY!
4.2.14
Hello :D
Do you think I would pass the opportunity to get some cool photos in the snow? Of course not, told you I was a big kid at heart, just look at me, I was running through that snow acting like I've never seen snow in my life :)) On my right there were kids, on my left kids, behind me there was a skate ring where people were having fun and skating on the rithm of the music, dogs running through the snow, all I needed was a sleigh and believe me this would have been one of the most fun days I have ever had in a while!
A venit, a venit iaaaaaarnaaaa...(hai, hai, cântaţi cu mine :D) Păi se putea să n-am eu poze în zăpadă? Normal că nu se putea, priviţi cum iese la iveală copilul din mine copilul din mine, ţopăiam prin zapada aia de zici că nu mai vazusem aşa ceva vreodată haha :D, nu ţopăim de frig că nici nu l-am mai simţit, topăim de încântare şi fericire :)) Copii în stânga, copii în dreapta, patinoar in spate, caţei alergând prin zapada, ziua de ieri a fost superbă, nici că-mi mai venea să plec de acolo, o sanie îmi mai trebuia şi declaram oficial că a fost una dintre cele mai distractive zile din ultima perioadă!
Everybody should own a parka, it is perfect for winter, it keeps you warm! When I was younger you wouldn't have caught me dead wearing a longer jacket like a parka, now I wouldn't wear anything else, it keeps my back warm and (you know you should always wear something that covers your back) it is a very versatile piece :)
O parka calduroasă pentru o iarnă friguroasă haha :D Înca afirm cu tarie ca o parka sau o geaca lungă grosuţă nu trebuie să lipsească din garderoba nimanui, sunt ideale pentru iarnă şi foarte versatile, daca în anii adolescenţei mă feream total de gecile lungi, acum nici nu-mi imaginez sa mai port altceva, nu suport frigul la spate şi nici nu e indicat sa umblăm cu spatele gol.
O parka calduroasă pentru o iarnă friguroasă haha :D Înca afirm cu tarie ca o parka sau o geaca lungă grosuţă nu trebuie să lipsească din garderoba nimanui, sunt ideale pentru iarnă şi foarte versatile, daca în anii adolescenţei mă feream total de gecile lungi, acum nici nu-mi imaginez sa mai port altceva, nu suport frigul la spate şi nici nu e indicat sa umblăm cu spatele gol.
The bracelet doesn't look how I imagined it is going to look, the metal is thin so to me it it looks a little bit cheap, I thought it was going to be a little bit more well made, I do like the color of the leather strings though haha :D
Braţara nu e exact aşa cum imaginam eu că o să fie, metalul din care e făcut capul leului e destul de subţire şi din punctul meu de vedere asta o face să nu pară de calitate, îmi place în schimb culoarea brățării haha :D
The cropped hoodie keeps you really warm, it is fuzzy on the inside and I couldn't really feel the cold :)) It did come with a slightly small defect behind the hood, but I can easily fix that. I love cropped shirts/hoodies, I think they look awesome with high-waisted pants/skirts and I really wanted a cropped hoodie for some tne now, I am happy that this one is not too short :)
Hanoracul este super călduros, are un fel de "puf" pe dinăuntru care ţine de cald, aproape că nici n-am simţit frigul :)) A venit cu un mic defect în spatele glugii, dar din fericire se poate repara cu uşuriţă. Îmi plac tare mult bluzele crop-uite, mi se pare ca se văd tare bine bine la pantaloni/fuste cu talie inalta, şi-mi doream un hanorc de genul de ceva timp, mă bucur ca nu e prea scurt :)
I had these sneakers on my wishlist for a while now, I really like high top sneakers, I think these ones look amazing. I know there are some differences between Asian shoe sizing and our shoe sizing so I was always scared to order them because I thought they were going to be small, and they are small :( I thought I was going to loose both of my big toes trying to walk in them hahah :)))
Îi aveam pe wishlist de o veşnicie, mi se pare ca arată genial, îmi place super tipul acesta de adidaşi, problema mea era cu numărul, ştiu ca e o diferenţă între numerelor şi numerele noastre şi îmi era frică să nu-mi fie mici. Din pacate îmi sunt mici, am crezut că o să-mi pierd ambele degete mari de la picioare încercând să merg cu ei haha :)))
Beanie / Fes: No Name;
Parka: Takko;
Hoodie / Hanorac: PersunMall Animals Letter Print Thick Hoodie In Grey;
Bracelet / Braţară: PersunMall Golden Lion Head Leather Bracelet;
Jeans / Blugi: Kiabi;
Sneakers / Adidaşi: PesunMall Street Fashion Crack Pattern High Top Sneakers
Vă doresc o zi minunată, v-am pupat!
Have a lovely day, many kisses :***
filed under — cropped hoodie + fashion + having fun in the snow + high top sneakers + ootd + persunmall + snow + winter
My Week in Photos (20.01 - 26.01)
27.1.14
Don't even ask me if I was able to keep the promise I made to myself last week :)) (if you don't know what I am talking about you can read about it here: My Week in Photos). I was able to do it one day and after that I said to myself: the hell with the eating healthy, I can't do that!!! I have such a sweet tooth, I've always had it, it got worse like from December :/ But I won't give up, I won't give up. Besides the fact that I have failed at eating healthy I started the week with a cold that left me with an annoying cough so I couldn't really rest at night, but I am doing much better now :)
Nici să nu mă întrebați dacă am reușit să realizez tot ceea ce mi-am propus săptămâna trecută :)) (daca nu știți despre ce vorbesc, din postarea asta aflați: My Week in Photos) Am reușit o singură zi dupa care mi-am zis: la naiba cu mancatul sanătos, nu-i pentru mine chestia asta!!! Din decembrie am rămas cu o poftă de dulciuri de nici eu nu știu ce e cu mine, adică îmi plăceau și inainte, dar acum sunt de groază :/ Nu mă dau bătută, nu mă dau bătută. Pe langă faptul că nu am reușit să fac ceea ce mi-am propus am început și săptămâna cu o răceala care m-a lăsat cu o tuse încredibil de enervanta din cauza căruia nu am putut deloc să mă odihnesc, dar...tot răul spre bine :D
Monday / Luni
I started the week with a pretty good diet. For breakfast I had yogurt with cereals and nuts and for dinner I had grilled chicken breast with a little bit of cheese on top and some peas and cheese on top of them :) I ended the day with a cup o hot tea and I watched Frozen (it was AWESOME, I loved it ♥)
V-am spus în ceea ce privește dieta mea am început bine săptămâna :) La micul dejun am servit iaurt cu cereale și nuci, iar la cină piept de pui la grătar cu puțin cascaval și mazăre trasă la tigaie cu branză rasă. Apoi am încheiat ziua cu un ceai de tei cu rom și Frozen (care a fost absolut bestial!!!! ♥)
Tuesday / Marți
De marti am început să mă simt mai rău așa ca nu am făcut mare lucru, trebuie să mp felicit pentru că am reușit și eu pentru prima dată în mulți ani să țin un tratament așa cum trebuie :)
Wednesday / Miercuri
On Wednesday my iHerb order arrived (I will do a haul this week so you can see what I got), I was so excited that I didn't even know which product to try first :)) Fruit of the week: pears, so sweet and yummy, I didn't expect them to be so good!
Miercuri mi-a ajuns comanda de pe iHerb (o să urmeze un haul săptămâna aceasta ca să vedeți mai bine ce mi-am luat :D), nici nu știam ce să încerc mai repede :)) Toată săptămâna am mâncat pere, nu mă așteptam să fie atât de dulci și bune, dar au fost grozave!
Thursday / Joi
On Thursaday I went with Dorina at a fashion event (I wrote about it here: Fashion Tribes), I had a great time :) I am in love with the shoes in the last photo, so sparkly and pretty :D
Joi am participat alături de Dorina la evenimentul de lansare a magazinului online Fashion Tribes unde m-am simțit grozav :) În ultima poză sunt pantofii super sclipiciosi care mi-au plăcut tare mult ♥ Dacă vă place salamul de biscuiți și găsiți undeva salamul (felia mai bine zis) din imagine să-l încercați, mi se pare super bun!
Monday / Luni
I started the week with a pretty good diet. For breakfast I had yogurt with cereals and nuts and for dinner I had grilled chicken breast with a little bit of cheese on top and some peas and cheese on top of them :) I ended the day with a cup o hot tea and I watched Frozen (it was AWESOME, I loved it ♥)
V-am spus în ceea ce privește dieta mea am început bine săptămâna :) La micul dejun am servit iaurt cu cereale și nuci, iar la cină piept de pui la grătar cu puțin cascaval și mazăre trasă la tigaie cu branză rasă. Apoi am încheiat ziua cu un ceai de tei cu rom și Frozen (care a fost absolut bestial!!!! ♥)
Tuesday / Marți
On Tuesday I started feeling really sick so I didn't do too much on that day. I am proud I was able to take all my meds :)
Wednesday / Miercuri
On Wednesday my iHerb order arrived (I will do a haul this week so you can see what I got), I was so excited that I didn't even know which product to try first :)) Fruit of the week: pears, so sweet and yummy, I didn't expect them to be so good!
Miercuri mi-a ajuns comanda de pe iHerb (o să urmeze un haul săptămâna aceasta ca să vedeți mai bine ce mi-am luat :D), nici nu știam ce să încerc mai repede :)) Toată săptămâna am mâncat pere, nu mă așteptam să fie atât de dulci și bune, dar au fost grozave!
Thursday / Joi
On Thursaday I went with Dorina at a fashion event (I wrote about it here: Fashion Tribes), I had a great time :) I am in love with the shoes in the last photo, so sparkly and pretty :D
Joi am participat alături de Dorina la evenimentul de lansare a magazinului online Fashion Tribes unde m-am simțit grozav :) În ultima poză sunt pantofii super sclipiciosi care mi-au plăcut tare mult ♥ Dacă vă place salamul de biscuiți și găsiți undeva salamul (felia mai bine zis) din imagine să-l încercați, mi se pare super bun!
Friday / Vineri
It snowed for the first time in 2014 in Bucharest, to tell you the truth I wasn't happy at all, I thought the lovely weather we had was going to be like that until spring, boy was I wrong. I went to do a little bit of shopping and on my way out of the store I got a bracelet (Hand of Fatima), it was a gift from my dad :D
Prima zăpadă în Bucuresti pe anul acesta, vă zic sincer că nu m-am bucurat deloc, eram aproape sigură că nu o să mai ningă, dar se pare că m-am înșelat. Am fost plecată la cumpărături și bineînțeles că m-am oprit și la un stand de accesorii de unde am plecat cu brățara din poza (Mâna lui Fatima), mi-a facut-o cadou tata :D
Saturday / Sâmbătă
I started the day with a healthy breakfast, I had and apple, half an orange and some cheese (apple + cheese = sooo yummy). The weather was crazy outside, the wind was blowing, there was snow everywhere so if I had nothing to do I helped my mom make a cake and then I was going to have a SPA night, moisturizers, masks (the mask in the photo is amazing, the serum that it is soaked in it is so hydrating, loved it, I have to buy more), I felt great after :)
Mi-am început ziua cu un măr, jumatate de portocală și puțina brânză (combinația măr - brânză e geniala). Sâmbătă a fost o adevarată nebunie afară, vânt puternic, zăpadă peste tot, așa că dacă n-am avut pe unde să mă plimb, am facut cu mama un tort, iar seara m-am rasfățat total, creme, maști (masca din poză e bestială, plină de serum pe care l-am masat pe ten, mi-am simțit tenul super hidratat, trebuie să-mi mai cumpăr neapărat) și-am încheiat ziua cu un ceai și câteva seriale :)
Sunday / Duminică
If I wasn't too happy with the snow in the first two days, on Sunday I was thrilled, as soon as I woke up I looked on the window and it was snowing so peacefully it reminded me of my childhood, it wasn't too cold outside so I said to myself that I HAVE TO GO OUT! And that's what I did, I had to do a little bit of shopping, but I want to: go sledding, build a snowman and have a snow fight with my nieces, now that they are older I am sure we are going to have so much fun, I can't wait :))
Dacă în primele două zile în care a nins nu m-am bucurat absolut deloc, duminică altfel a stat treaba, de cum m-am trezit m-am uitat pe geam și-am vazut că ninge atât de liniștit și frumos, mi-a adus aminte de copilarie, am vazut că nu e frig și mi-am zis că trebuie să ies afară neaparat, așa că asta am și făcut, m-am echipat și afară cu mine haha :D Am fost doar să fac câteva cumpărături, dar am pe listă: dat cu sania, făcut om de zăpadă, bătaie cu bulgări cu nepoțelele mele, acum ca au mai crescut de-abia astept să ne alergăm prin zăpadă :))
How was your week? :D
Cum a fost săptămâna voastră? :D
Have a great day, many kisses :***
Vă doresc o zi minunată, v-am pupat :***
filed under — having fun in the snow + I can't eat healthy + lifestyle + my week in photos + săptămâna mea în imagini + snow + winter
















